O nás

O nás


Práci s kůží jsem se intenzivně začal věnovat v roce 2019 a od roku 2020 již si troufám jít s kůží na trh. V roce 2021 jsme si založili tyto webové stránky. V polovině roku 2023 se tento můj koníček již zcela překlopil do práce na plný úvazek, který nezná svátky ani víkendy. Svou poctivou prací, do které vkládám i celé své srdce, se snažím uživit naši čtyřčlennou rodinu. Řemeslo provozujeme hlavně ve dvou, se synem Honzíkem, ale pomáhá i dcera a manželka, která se také stará o elektronickou komunikaci, web a soc. sítě. Syna práce s kůží baví a v některých činnostech je již stejně dobrý jako já, v některých dokonce lepší. Jsem na něj náležitě hrdý, je pracovitý a moc mě těší, že se zajímá o řemeslo.


O mé práci

Jsem všestranně zaměřený řemeslník. Dlouhé roky jsem dělal truhlařinu, ale poslední dobou radši pracuji s kůží. Mojí láskou se stala ruční výroba z kůže. Její jemnost navzdory své pevnosti, její vůně a celkově její vlastnosti na mě odjakživa dělají velký dojem a výrobky z kůže jsou pro nás lidi přirozené. Používání kůže na oblečení a ostatní výrobky denní potřeby je v podstatě skoro tak staré, jako lidstvo samo... Proto je pro lidi přirozené používat výrobky z kůže a v dnešní době, kdy se snažíme vracet zpět ke kořenům, se kůže a výrobky z ní těší stále větší oblibě.


Vše u mě začíná opravdu od začátku. Spolupracuji s několika koželužnami. Každý kousek kůže, ze kterého vyrábím, si předem důkladně prohlédnu a již při jeho koupi je mi jasné, na jaký výrobek tento kousek použiji. Všechny moje výrobky připravuji ručně. Jen a výhradně ručně. Žádné stroje. Z každého výrobku je zřetelně cítit poctivá ruční práce. Ano, nejsem stroj, drobné nepřesnosti však jen podtrhují poctivé řemeslo a úsilí, které do každého výrobku vkládám.